Uśmiechnij się mamo

Dzień Matki-31

Uśmiechnij się Mamo !

Takie słowa wypowiedziałyśmy do mam z Domu Samotnej Matki prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Gdańsku Matemblewie. Wydarzenie miało miejsce w dniu 24 maja 2018 roku.

Naszą intencją było wspólne świętowanie Dnia Mamy. Były rozmowy przy kawie z pysznymi tortami bezowymi (!), dużo uśmiechu, trochę refleksji, zabawy z dziećmi. A na „deser” układanie bukietów przez mamy – i jak widać na filmie – zaangażowały się również dzieci i Siostry !

Aktualnie, w Domu przebywa osiem mam z dziećmi. Od kilkudniowych maleństw po energiczne kilkulatki. Mamy wraz ze swoimi pociechami właśnie w tym miejscu znalazły swoją przystań  i bezpieczne schronienie. Tutaj mogą zaczerpnąć sił do kroczenia drogą swojego życia.

A nad całością czuwają Siostry Kanoniczki Ducha Świętego de Saxia, obecne i gotowe do pomocy 24 godziny na dobę.

Mamom i ich dzieciom życzymy zdrowia, pogody ducha, nadziei na dobre życie, siły i mądrości czerpanych  ze swoich serc. A nade wszystko, dziękujemy, że przyjęły życie.

Siostrom dziękujemy za otwartość i miłe przyjęcie i życzymy, aby ofiarowane przez nas drzewko rajskiej jabłoni obficie zaowocowało !

Księdzu  proboszczowi  Andrzejowi Pradeli  dziękujemy za  obecność na spotkaniu i za dobre słowo.